Live Streaming - Web TVΑπευθείας μετάδοση

“Athens Eurolymp Week 2017” 3η ημέρα – Προηγούνται οι Έλληνες Ιστιοπλόοι

Σε εξέλιξη βρίσκεται το «ATHENS EUROLYMP WEEK» στους αγώνες του οποίου τρέχουν 600 αθλητές από 5 χώρες.

Μέχρι και την Παρασκευή θα γίνονται ιστιοδρομίες για τις ολυμπιακές κατηγορίες, οι οποίες ταυτόχρονα είναι και τα πανελλήνια πρωταθλήματα και σε όλες προηγούνται οι Έλληνες ιστιοπλόοι.

Από την Παρασκευή μέχρι και την Κυριακή, που ολοκληρώνεται η διοργάνωση, θα διεξαχθούν οι κούρσες στις διεθνείς κατηγορίες.

Τους αγώνες του EYROLYMP διοργανώνουν πέντε όμιλοι (ΝΟΕ, ΝΟΤΚ, ΝΟΚ, ΝΑΟΒΒ, ΝΟΚΒ) υπό την αιγίδα της ΕΙΟ και μετέχουν η Ελλάδα, η Κύπρος, η Βουλγαρία, η Τουρκία και η Μαλαισία.

Τα μέχρι τώρα αποτελέσματα ανά κατηγορία έχουν ως εξής:

470 ανδρών – γυναικών (21 σκάφη, 7 ιστιοδρομίες) : 1 Π. Μάντης – Π. Καγιαλής 7β. 2 Β. Παπουτσόγλου – Ι. Ορφανός 14β. 3 Ν. Φαιζάλ – Α. Σούκρι 22β. Μαλαισία.

Αποτελέσματα-470

RSX 9.5 ( 10 σκάφη, 6 ιστιοδρομίες) 1 Β. Κοκκαλάνης 7β. 2 Α. Καριόλου 10β. Κύπρος 3 Γ. Φράγκος 16β.

Αποτελέσματα-rsx95

RSX 8.5 (18 σκάφη, 6 κούρσες) 1 Λ. Τσορτανίδης 5β. 2 Α. Σκαρλάτου 17β. 3 Κ. Τριανταφύλλου 19β.

Αποτελέσματα-rsx85

49er (6 σκάφη, 8 ιστιοδρομίες): 1 Σ. Σωτηρίου – Δ. Μπενάκης 9β.
2 Π. Καμπουρίδης – Σ. Νούτσος 11β. 3 Γ. Παναγιωτίδης – Λ. Χαραλαμπίδης 23β.

Αποτελέσματα-49er

Finn (10 σκάφη, 7 κούρσες) 1 Ι. Μιτάκης 7β. 2 Α. Τσότρας 15β
3 Γ. Καντίνης 19β.

Αποτελέσματα – finn

Laser Standard (37 σκάφη, 5 κούρσες) 1 Δ. Παπαδημητρίου 8β.
2 Θ. Τσαραμίρσης 14β. 3 Α. Μπουγιούρης 17β.

Αποτελέσματα Laser Standard

Laser Radial (21 σκάφη, 5 ιστιοδρομίες) 1 Β. Καραχάλιου 5β.
2 Α. Φακίδη 6β 3 Α. Προβελεγγίου 14β.

Αποτελέσματα Laser Radial

2,4 mr (3 σκάφη, 5 κούρσες): 1 Ν. Πατεράκης 6β. 2 Θ. Χωραφιάρης 6β. 3 Σ.Καλλιγέρης 11β.

Αποτελέσματα-24mr

HANSA 2.3 (5 σκάφη, 5 κούρσες): 1 Ε. Αχλάτης 4β. 2 Ε. Κουρούβανη 10β. 3 Ε. Φωκιανός 11β.

Αποτελέσματα-hansa

Add a Comment

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *


Close