Live Streaming - Web TVΑπευθείας μετάδοση

Τη Δευτέρα “Η βραδιά των πρώτων” της Ιστιοπλοΐας

Για τρίτη συνεχόμενη χρονιά η ιστιοπλοϊκή ομοσπονδία διοργανώνει την “ΒΡΑΔΙΑ ΤΩΝ ΠΡΩΤΩΝ”.

Μια γιορτή που πλέον έχει γίνει θεσμός κι αυτό οφείλεται στους αθλητές μας, οι οποίοι κάθε χρόνο καταφέρνουν να βρίσκονται στην ελίτ της παγκόσμιας ιστιοπλοΐας. Η φετινή εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα στις 7.30 το βράδυ στο Ίδρυμα Ευγενίδου και θα τιμηθούν οι αθλητές και αθλήτριες που μέσα στο 2018 κατέκτησαν 25 μετάλλια σε παγκόσμια, ευρωπαϊκά πρωταθλήματα, την Ολυμπιάδα Νέων και τους Μεσογειακούς Αγώνες. Επίσης θα βραβευτούν οι πρωταθλητές όμιλοι των περιφερειακών πρωταθλημάτων Οπτιμιστ, προπονητές και άλλοι.

Ξεχωριστή στιγμή θα είναι η βράβευση στον τέως βασιλιά Κωνσταντίνο για το χρυσό Ολυμπιακό μετάλλιο που είχε κατακτήσει το 1960 στη Ρώμη ως διάδοχος μαζί με τους Οδυσσέα Εσκιτζόγλου και Γιώργο Ζαΐμη στην κατηγορία Ντράγκον.

Αναλυτικά οι βραβεύσεις:

ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ   2018

1       ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ ΙΟΡΔΑΝΗΣ TORNADO ΑΝΔΡΩΝ 1η  2018 ΓΑΛΛΙΑ

2       ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ TORNADO ΑΝΔΡΩΝ 1η 2018 ΓΑΛΛΙΑ

3       ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ LASER STD U19 1η 2018 ΠΟΛΩΝΙΑ

4       ΚΑΛΠΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ TECHNO 293 PLUS  Ν.  ΑΝΔΡΩΝ 2η  2018  ΛΕΤΟΝΙΑ

5       ΣΠΑΝΑΚΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ 420  U17 ΕΦΗΒΩΝ 2η 2018 ΗΝΩΜ. ΠΟΛΙΤ.

6       ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 420  U17 ΕΦΗΒΩΝ 2η 2018  ΗΝΩΜ. ΠΟΛΙΤ.

7       ΠΑΠΠΑ ΜΕΛΙΝΑ 420 U17 ΝΕΑΝΙΔΩΝ 2η 2018 ΗΝΩΜ. ΠΟΛΙΤ.

8       ΤΣΑΜΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ 420 U17 ΝΕΑΝΙΔΩΝ 2η 2018 ΗΝΩΜ. ΠΟΛΙΤ.

 

ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ – TARRAGONA  2018

ΦΑΚΙΔΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ   LASER RDL        ΓΥΝΑΙΚΩΝ         1η      2018          ΙΣΠΑΝΙΑ

 

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΝΕΩΝ – BUENOS AIRES  2018

ΚΑΛΠΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ     TECHNO 293 + Μ ΕΦΗΒΩΝ          1η 2018

ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ

 

ΕΥΡΩΠΑΪΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ  2018

1       ΠΑΠΠΑ ΜΕΛΙΝΑ 420 U17 ΝΕΑΝΙΔΩΝ 1η 2018 ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ

2       ΤΣΑΜΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ 420 U17 ΝΕΑΝΙΔΩΝ 1η 2018         ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ

3       ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ ΙΟΡΔΑΝΗΣ TORNADO ΑΝΔΡΩΝ 1η 2018 ΙΤΑΛΙΑ

4       ΤΡΙΓΚΩΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ TORNADO         ΑΝΔΡΩΝ 1η 2018  ΙΤΑΛΙΑ

5       ΚΥΡΠΟΓΛΟΥ ΠΑΝΤΕΛΗΣ LASER RDL MEN U21 Ν.ΑΝΔΡΩΝ 1η    2018 ΓΑΛΛΙΑ

6       ΚΑΛΠΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ  TECHNO293 U17 ΕΦΗΒΩΝ   1η 2018 ΕΛΛΑΔΑ

7       ΔΙΒΑΡΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ TECHNO293 PLUS Ν.ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2η 2018    ΙΤΑΛΙΑ

8       ΜΟΝΟΣ ΑΙΜΙΛΙΑΝΟΣ LASER 4.7   ΕΦΗΒΩΝ   2η 2018 ΕΛΛΑΔΑ

9       ΜΑΝΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 470  ΑΝΔΡΩΝ 2η 2018    ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ

10     ΚΑΓΙΑΛΗΣ ΠΑΥΛΟΣ 470 ΑΝΔΡΩΝ 2η 2018         ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ

11     ΣΠΑΝΑΚΗ ΑΡΙΑΔΝΗ-ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 420 Ν. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2η  2018   ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ

12     ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΥΡΤΩ 420 Ν. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2η 2018   ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ

13     ΚΕΡΚΟΥΛΑΣ ΔΙΚΑΙΟΣ LASER 4.7 ΕΦΗΒΩΝ 3η 2018     ΕΛΛΑΔΑ

14     ΣΠΑΝΑΚΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ 420 U17 ΕΦΗΒΩΝ 3η 2018     ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ

15     ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 420  U17 ΕΦΗΒΩΝ 3η 2018    ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΟΜΙΛΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΒΟΡΕΙOΥ  ΕΛΛΑΔΟΣ

Ν Ο ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

 

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ

Ν.Ο.ΒΟΛΟΥ & ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ

 

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΝΟΤΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΣΙΚΥΩΝΙΩΝ

 

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΘΗΝΩΝ

Ν.Ο. ΔΕΛΦΙΝΑΡΙΟ

 

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΝΗΣΩΝ ΑΙΓΑΙΟΥ

Ν.Ο. ΓΑΖΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ

 

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΕΥΒΟΪΚΟΥ

Ν.Ο. ΡΑΦΗΝΑΣ

 

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ Δ.ΕΛΛΑΔΑΣ & ΝΗΣΙΑ ΙΟΝΙΟΥ

Ν.Α.Ο.ΚΕΡΚΥΡΑΣ

 

Add a Comment

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.


Close